SAKR. BIERZMOWANIA (nowa aktualizacja!!!)

Przygotowanie do tego sakramentu odbywa się w naszej parafii w dwóch grupach: w drugą (klasy VII) i trzecią (klasy VIII) niedzielę miesiąca.

UWAGA! Kandydaci z klas VIII, którzy będą mięli wszystkie potrzebne podpisy w Dzienniczku (Msze niedzielne, comiesięczne spot. formacyjne, 7 nab. majowych, 7 nab. różańcowwych, 5 rorat, 4 drogi krzyżowe, 1 Gorzkie Żale, 4 spowiedzi) na podstawie pozytywnej opinii swojego katechety mogą być zwolnieni z egazaminu. Natomiast pozostali będą przechodzić egzamin (w połowie kwietnia) z wiedzy zawartej w ich Dzienniczku.

Pod koniec maja odbędzie się dla kandydatów specjalny dzień skupienia, który ich bezpośrednio przygotuje do przyjęcia sakr. bierzmowania. Poprowadzi go redemptorysta o. Patryk z Piotrkowa Tryb.

Kandydaci uczęszczający do szkół poza naszą parafią powinni przedstawić opinię swojego katechety (formularz w Dzienniczku).

Za przygotowanie odpowiadają:

klasy VII - ks. wikariusz Krzysztof Włodarczyk

klasy VIII - ks. wikariusz Damian Kurzawski

Osoby, które nie przystąpiły do przygotowania, a tym samym nie chcą przyjąć sakramentu bierzmowania w klasie VIII szkoły podstawowe, pragniemy poinformować, że mogą się przygotować i prosić o ten sakrament po ukończeniu 18 r. życia. Wówczas Ksiądz Biskup wyznaczy parafię, w której będą mogli się do niego przygotować i go przyjąć. W tym roku to przygotowanie odbywa się w parafii św. Maksymiliana w Koninie.

W naszej parafii uczniom klasy VIII sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Biskup Stanisław Gębicki - w sobotę - 15 czerwca 2024 roku.