OGŁOSZENIA - XVI Niedziela w ciągu roku

NA SZESNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

2024-07-21

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. świecimy pojazdy mechaniczne. Ozdobne emblematy, modlitwy dla kierowców oraz rybki można nabyć w zakrystii. Pamiętajmy także, ze pojazd oznakowany rybką nie zwalnia kierowcy z kulturalnego oraz bezpiecznego zachowania – przeciwnie – zobowiązuje do jeszcze większej kultury i grzeczności na drodze.
  2. Dziś o 1500 msza św. trydencka.
  3. Za tydzień przed naszym kościołem będzie kiermasz ciast. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na operację Wojtusia Zommera.
  4. 31 lipca około godz. 1230 na obiad przychodzi pielgrzymka ze Strzelna. Grupa z Gdańska przychodzi na nocleg 6 sierpnia. Na ten cel – przyjęcia grup pielgrzymkowych - można dzisiaj złożyć ofiarę do puszek. Bóg zapłać.
  5. W dni powszednie spowiadamy codziennie podczas Mszy św. o godz. 800 oraz 1800.
  6. Parafia św. Barbary w Turku zaprasza do udziału w Pielgrzymce Pieszej z Turku na Jasną Górę. Zgłoszenia są przyjmowane w kancelarii parafii św. Barbary.
  7. Proboszcz parafii Galew zaprasza na uroczystości odpustowe – 6 sierpnia. Szczegóły znajdziemy na plakatach. Z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Galewa o godz. 700.
  8. Dziękujemy za złożone ofiary na prace remontowe rodzinom z ul. Browarnej, Armii Krajowej, Kościuszki oraz Cisewa.   Bóg zapłać.
  9. Są do nabycia nowe numery czasopism: Idziemy, Gość Niedzielny.
  10. W ostatnim czasie z naszej Parafii do wieczności odeszli: Ś.P. Jarosław PŁOSZKA, Janina GAPSA, Teresa KARBOWSKA, Salomea JAFRA, Helena GŁODOWSKA, Zofia SKIERESZ. Polećmy tych zmarłych miłosierdziu Bożemu.