Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA

NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA

2023-11-26

 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego nazywaną Niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jednocześnie jest to święto ministrantów, których dziś i za tydzień możemy wesprzeć przez zakup, przygotowanego przez nich sianka wigilijnego.
 2. Dzieci i młodzież z Misji św. Teresy i ze scholi zapraszają na Kiermasz Adwentowy po dzisiejszych Mszach Świętych. Kupując adwentowe lampiony możemy ich wesprzeć.
 3. Jutro o 1930 msza św. requiem z obrzędem absolucji za zmarłego kapłana.
 4. W pierwszy piątek miesiąca zgłoszonych chorych odwiedzimy od godz. 900, dodatkowa spowiedź i Komunia św. od godz. 1700.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na godz. 700 ze świecami szczególnie osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego.
 6. W następna niedzielę – 3 grudnia rozpoczynamy okres przygotowania
  do świąt Bożego Narodzenia zwany Adwentem. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo wynagradzające będzie po mszy św. o 1000.
 7. Także za tydzień podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcić opłatki na stół na stół wigilijny. Rozprowadzał je będzie Pan Organista w każdą niedzielę pod chórem kościoła, a w kancelarii od poniedziałku do piątku 900-1600 i w sobotę 900-1200.
 8. Również za tydzień w godz. 800 – 1200 w sali OSP odbędzie się akcja honorowego poboru krwi.
 9. Są do nabycia nowe numery czasopism: Idziemy, Gościa Niedzielnego
  oraz - świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 10. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na prace w naszej parafii z ul. Młodych i z Turkowic. Bóg zapłać.
 11. W ostatnim czasie z naszej Parafii do wieczności odeszli: Ś.P. Jadwiga WOJTCZAK, Stanisław KACZOROWSKI, Stanisław BUT, Janina KAŹMIERCZAK, Stanisława JAGODZIŃSKA, August FRĄTCZAK, Teresa KAMECKA. Polecajmy tych zmarłych miłosierdziu Bożemu.