Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2023

Jak co roku, zresztą jak na całym świecie,  po wieczerzy wigilijnej, Kośiół gromadzi się w swoich świątyniach, aby uwielbiać Pana, który z miłości do człowieka, z miłości do nas, przybiera postać ludzką, słabe, grzeszne ciało. Oczywiście nie inaczej odbyło się to w naszej świątyni, kiedy to mogliśmy rozpocząć nasze świętowanie pierwszą Mszą Świętą z uroczystości Narodzenia Pańskiego zwaną "Pasterką" o 22.00, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił nasz proboszcz, ks. prał. Marek Kasik, jak i podczas drugiej "pasterki" o tradycyjnej północy, której przewodził ks. Damian Kurzawski, wikariusz parafii.

Poniżej kilka zdjęć z obydwu uroczystości. Na sam koniec jednak niech popłyną wszem i wobec nasze serdeczne słowa życzeń, bowiem z okazji zaczętych świąt Bożego Narodzenia, także na kanwie naszej strony parafialnej, pragniemy życzyć Ci, drogi Czytelniku, wielu Bożych łask, błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy czas, oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech nowonarodzony Pan zawsze towarzyszy Ci w chwilach trudnych wyborów, decyzji, w czasie odpoczynku, czy wytężonej pracy.

Szczęść, Boże!