Rowerem na Galew

31 maja 2024 r. w dniu kiedy "Maryja udała się z pośpiechem w góry (...)" ministranci z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku udali się z rowerową pielgrzymką na Górę Pańskiego Przemienienia w Galewie. Jest to jedno z wielu sanktuarium naszej diecezji, ale dla mieszkańców Turku ma ono szczególne znaczenie. Bowiem kiedy w Turku panowała epidemia cholery mieszkańcy udali się w pieszej pielgrzymce do Galewa i dzięki temu miasto zostało ocalone.

Uczestnicy przemierzając wiejskie miejscowości dekanatu tureckiego podziwali piękno stworzonego przez Boga świata oraz cieszyli się swoją obecnością. Po dotarciu do celu pielgrzymi zostali powitani przez kustosza sanktuarium ks. kan. Jacka Budę, która zaprosił na wspólne ognisko i mecz z miejscową służbą liturgiczną. Po integracji był też czas na osobistą oraz wspólnotową modlitwę. Ks. Kustosz odmówił że wszystkimi Koronkę do Przemienienia Pańskiego oraz pobłogosławił i podał do ucałowania relikwie św. Stanisława Kostki - patrona ministrantów.

W drodze powrotnej LSO turkowskiej fary wraz z opiekunem odprawili przy kapliczce ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.