KOROWÓD WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W ostatnią niedzielę października obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Niewątpliwie naszą modlitwą ogarniamy budowniczych naszej świątyni, ale także tych, którzy budowali także naszą Wspólnotę Kościoła, a więc wszystkich, którzy uczyli nas wszelakich modlitw - na czele z rodzicami, dziadkami, ale i katechetami, bowiem my wszyscy jesteśmy także Kościołem.

Ponieważ zawsze ta uroczystość przypada w bliskości uroczystości Wszystkich Świętych, to także i tego dnia nie mogło zabraknąć odniesienia właśnie do tych, którzy cieszą się już chwałą Nieba, dokąd i my wszyscy także zmierzamy - a więc naszych drogich nam świętych. Podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci byliśmy swiadkami korowodu osób, którzy dzięki wybranej charakteryzacji mogli nam już samym wygklądem przybliżyć nam poszczególne sylwetki świętych osób.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć ze wspominanego wydarzenia.

xkw / Foto: Karol Szczeciński