Pielgrzymka do Niepokalanowa z okazji 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Wczesnym rankiem 30 września br., dzieci i młodzież z grupy modlitewnej Anioły Modlitwy za kapłanów, wspólnota Straży Honorowej NSPJ oraz Odnowy w Duchu Świętym, wyruszyli na wyjątkową pielgrzymkę do Niepokalanowa. W 150. rocznicę urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus odbyło się tam spotkanie animatorów, aniołów modlitwy i sympatyków Misji św. Teresy z całej Polski. Głównym punktem programu była Msza Święta, koncelebrowana w kaplicy św. Maksymiliana. Eucharystii przewodniczył ksiądz Ludwik Nowakowski, Moderator Misji Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, modlącej się za kapłanów oraz nasz ksiądz Opekun - ks. Dariusz Maćczak. To była niezwykła okazja do skupienia się nad duchowym aspektem pielgrzymki i modlitwy za kapłanów, którzy pełnią ważną rolę w życiu Kościoła. Kolejnym etapem pielgrzymki było zwiedzanie Niepokalanowa. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić Muzeum Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie mogli zgłębić historię życia i działalności tego wielkiego świętego. Przechadzając się po klasztorze, zobaczyli także replikę celi świętego Maksymiliana, co stanowiło emocjonujące przeżycie duchowe. Pielgrzymi mieli również okazję odwiedzić Muzeum Pożarnictwa oraz Panoramę Tysiąclecia, co pozwoliło im lepiej zrozumieć kulturowe i historyczne znaczenie tego miejsca. Dzieci i młodzież z Grupy Modlitewnej św. Tereski uczestniczyły w grze terenowej, która skupiała się na je życiu, a także brały udział w warsztatach plastycznych. Pielgrzymka do Niepokalanowa była nie tylko okazją do podróżowania, lecz także do budowania wspólnoty i wzajemnej inspiracji w duchu wiary. Niepokalanów, jako miejsce związane z życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego stanowiło idealne miejsce do tego rodzaju pielgrzymki.