Dziękczynienie za posługę ks. Jana

W związku z tym, co podane było do publicznej wiadomości, decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, po dziecięciu latach pracy w naszej Parafii, ksiądz Jan Tomczyk, wikariusz kościoła i kapelan szpitala w Turku odchodzi do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie.

Sylwetki ks. Jana nie trzeba szczegółowiej przytaczać, nawet i w dosłownym znaczeniu. 10 lat, jakie było dane przeżyć razem pod Sercem Pana Jezusa w Turku było błogosławionym czasem wielu pięknych inicjatyw Kapłana, wielu także trudów, niepokojów, jakie powierzając się wspomnianemu Sercu Pana ofiarowywał je Bogu, w pokorze "robiąc swoje", a więc zbawiając tak siebie, jak i inne dusze do zbawienia przywodząc.

Księdzu Janowi dziękujemy za naukę pokory, skromności, ale i otwartości na ludzkie potrzeby serc, radości kapłaństwa i zanurzania siebie i Parafian w Ducha modlitwy, jednocześnie sami prosimy nieustannie o takową.

Będziemy pamiętać w modlitwie, zapraszamy cały czas do naszej wspólnoty na modlitwę, "abyśmy" - cytując klasyka właśnie - "wolę Bożą umieli dostrzegać i wypełniać"

xkw