70 lat razem (!)

W naszej Parafii przyjął się zwyczaj, że na Mszy Świętej o godz. 1000 modlimy się najczęściej za naszych Parafian, Dobrodziejów, Fundatorów naszego Kościoła, a czasami, jeśli wymagają tego okoliczności, i wszelkie możliwości na to pozwolą, polecamy podczas takiej Mszy intencje z racji czyiś imienin, urodzin, czy rocznic wszelkiej maści, w tym przede wszystkim rocznicy zawarcia związku małżeńskiego.

Nie jest więc niczym wyjatkowym, że w niedzielę 25 czerwca br. wypadło modlić się w intencji jubilatów: Jadwigi i Jana Rogodzińskich, niemniej który przeżywali wspólny jubileusz zasługuje na wspomnienie odrębne, podkreślenie tego także tutaj, na stronie parafialnej, ponieważ był to wyjątkowy - jubileusz 70. lat wspólnego pożycia małżeńskiego (słownie: SIEDEMDZIESIĄT LAT!)

I tak, jak przed 70-ciu laty, w 1953 roku, w parafii w Warcie ówcześni Nowożeńcy przysięgali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, tak w dzień swojego wyjątkowego jubileuszu usłyszeli słowa: "(...) wpatrzeni w krzyż Zbawiciela, dążcie wytrwale do wyznaczonego wam kresu, którym jest Jezus Chrystus." Po czym otrzymali pamiątkowe krzyże, pochodzące z tegorocznych misji świętych naszej parafii, stanowiące tym samym podwójną pamiątkę.

Życzymy Drogim Jubilatom jeszcze następnych jubileuszy w zdrowiu i wspólnej radości, a wszystkim małżonkom niech stanowią wzór i przykład do naśladowania, że nawet w naszych szalonych wręcz czasach jest możliwe razem przetrwać niejedną burzę, pokonać niejedną przeszkodę, tylko trzeba najpierw tego chcieć, a potem zapraszać cały czas do swojej miłości Miłość Wcieloną, Miłość Ukrzyżowaną - Jezusa.

xkw