Misje Święte 2023 - Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy

Trzeciego dnia podczas misji, zgromadzeni jak co wieczór po 20.00 w naszym kościele na tzw. "szkołę modlitwy" przeżywaliśmy także jak co środę modlitwę Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jednakowoż ojciec Zbigniew, nasz misjonarz, przybliżył nam na wstępie genezę, historię niniejszej modlitwy, oraz jej rozszerzający się zasięg po całym świecie, w czym cotygodniowo uczestniczy nasza Rodzina Parafialna. Podczas tego spotkania z Maryją gotową nam nieustannie pomagać można było złożyć przed Jej obrazem symboliczną różę, które tego dnia przynosili wierni naszej wspólnoty, zarówno podczas wieczornego nabożeństwa, jak i przynoszone wcześniej na Msze Święte. Dzięki temu wieczorowi na pewno niejeden z nas mógł odnowić w sobie ducha tej modlitwy, uderzyć się wpierś, jak do niej można było podchodzić, jak i wiąże nasze dalsze nadzieje na pogłębianie tej formy duchowości maryjnej naszej Parafii, o czym niech świadczy tak licznie zgromadzony wówczas tłum Parafian.