Interparafialny futbol ministrancki

Dnia 15 września br. doszło do niecodziennego sportowego wydarzenia. Otóż na terenie parafii Matki Bożej Fatimskiej starły się ze sobą na płycie boiska do piłki nożnej halowej dwie drużyny: gospodarzy, a więc z w/w parafii, i ekipa gości z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Piłkarskimi zmaganiami zajęła się Liturgiczna Służba Ołtarza na czele ze swoimi selekcjonerami: naszą załogą opiekował się ks. Damian Kurzawski, natomiast gospodarzom przewodził ich wikariusz – neoprezbiter - ks. Mateusz Michalski.

Spotkaniu towarzyszył duch rywalizacji i walki, nie brakowało nerwów z tym związanych, żeby po ostatnim gwizdku sędziego zwycięzcami okazała się nasza kadra ministrantów z wynikiem 23:19 nad rywalami.

Na wspomnienie zasługuje tutaj także fakt, że oprócz graczy i trenerów nie brakowało także kibiców, zarówno dopingujących bezpośrednio z trybun, jak i wszelakiej maści drogami wirtualnymi nie zabrakło innych słów zagrzewających do boju. Niech przykładem będzie doping naszej drużyny w okrzyku: „Kurzawski Damian – z porażki nie wyspowiadam” i liczne inne pod adresem obydwu drużyn.

Ponieważ poza wspomnianym duchem rywalizacji spotkanie to miało charakter meczu towarzyskiego, nie mogło zabraknąć spotkania po-meczowego w atmosferze radości przy zastawionym stole. Takowe zaś zaistniało z fundacji księży Proboszczów: ks. v-ce dziekana Stanisława Nasińskiego i ks. dziekana Marka Kasika – żargonem piłkarskim mówiąc – "Dyrektorów" tych wyjątkowych „klubów”.

Poniżej mała fotorelacja z tego spotkania

xkw