33. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Jak co roku, po raz trzydziesty trzeci, w dniu 8. sierpnia wielu turkowian, w tym także wielu naszych Parafian, gromadzi się u sąsiedniej św. Barbary, aby podjąć trud pielgrzymowania do Matki i Królowej naszego Narodu.

W tym roku wszyscy jesteśmy ugruntowani i umotywowani w tym dziele, nosząc w swoich sercach liczne postanowienia podjęte ostatnią wizytą kopii Ikony Jasnogorskiej, które odbyły się w naszych turkowskich parafiach. A i nie tylko, bowiem jak co roku łączymy swoje siły "grupy zielonej" wraz z "grupą żółtą" z Konina, która także takowe spotkanie z Maryją mają już także za sobą.

Po Mszy Świętej, której przewodził ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski, ordynariusz diecezji, wraz z licznie zgromadzonymi kapłanami, pielgrzymi ruszyli w drogę modlitwy, maryjnej miłości i zawiązania wspólnoty Jej dzieci.

Życzymy wszystkim pątnikom, na łamach naszej strony szczególnie naszym drogim Parafianom, nade wszystko wytrwałości, spełnienia i modlitewnych uniesień, ale i bezpiecznej i suchej drogi do Częstochowy, jak i spowrotem. Wracajcie cali i zdrowi!

P.S. Zdjęcia - ks. Łukasz Przelazly i ks. Damian Kurzawski.