Święcenie pojazdów 2023

Zwyczajem naszej Parafii, w najbliższą niedzielę wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących, także i w tym roku pod koniec Mszy Świętych kapłani modlili się nad kierowcami i podróżnikami różnych dróg oraz błogosławili pojazdy wszelkiej maści, rodzajów i gabarytów.

Doskonale wiedzieć należy, że podróże towarzyszą człowiekowi odkąd w ogóle istnieje, rządny wiedzy o świecie, poszukujący lepszego jutra dla siebie i swoich bliskich. Najprostszym na to sposobem jest piesze pielgrzymowanie (do którego zachęcamy szczególnie odnośnie szlaku jasnogórskiego przed tron Królowej Polski), ale z postępem sposobów na pokonywanie kilometrów przybyło i wciąż przybywa.

Dlatego tak naprawdę wielkim orędownikiem jest św. Krzysztof, którego prośmy nieustannie, aby - jak głosi modlitwa poświęcenia pojazdów - "dla  dobra  człowieka,  jego  pracy  i  wypoczynku", nasze podróże były pełne obecności Bożej i poskramiały grzeszne pokusy łamania przepisów prawa drogowego, bo przecież wszyscy chcemy cieszyć się zdrowiem i bezpieczeństwem, także na różnych szlakach.

xkw