Rekolekcje wielkopostne w TVP3

KOMUNIKAT
 
W związku z sytuacją epidemiczną i aktualnymi formami nauczania dzieci i młodzieży, nie jest możliwe przeprowadzenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w tradycyjnej formie. W związku z powyższym, tegoroczne rekolekcje szkolne nie zmienią programu zajęć szkolnych. Zaleca się jednak organizowanie rekolekcji z udziałem dzieci i młodzieży w ramach rekolekcji parafialnych (jeśli jest to możliwe)  z zachowanie wszelkich wskazań strony państwowej i kościelnej związanych z limitem wiernych w świątyniach, przy zachowaniu obowiązujących rygorów sanitarnych. 
 
Jednocześnie Komisja Wychowania Katolickiego KEP wskazała jako pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji materiały, przygotowane przez Redakcję Programów Katolickich TVP:
 
Rekolekcje dla dzieci odbędą się 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3, a dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3. Także osoby dorosłe będą mogły skorzystać z tej propozycji w dniach 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, również w TVP3.

 
Ks. Marcin Idzikowski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej