Inauguracja roku szkolnego w KNSP w Turku

Dzień 2 września we wszystkich małych i większych miejscowościach był dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego, tak też było i w Turku. W tym roku jednak trochę zmieniła się ta uroczystość i była o wiele bogatszą od innych lat. Jednym z powodów był fakt obecności w kościele znamienitych gości z racji tego, że właśnie w Turku była wielkopolska inauguracja roku szkolnego. Swą obecnością - najpierw w kościele a następnie w Liceum – zaszczycili nas Kurator Oświaty z Poznania, pan Wojewoda oraz wiele ważnych w Wielkopolsce osób. Dla Parafii NSPJ w Turku był jeszcze jeden – o wiele ważniejszy powód świętowania a zarazem duma, bo właśnie 2 września pierwszą inaugurację przeżywała Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Św. Teresy od Dzieciatka Jezus w Turku. Dzięki życzliwości Księdza Biskupa, władz oświatowych w Poznaniu i Turku udało się utworzyć małą szkołę, która ufamy, że wykształci wielki ludzi. Mszę św. koncelebrował Ks. Prof. Bogumił Gacka (MIC).

Z racji wielkopolskiej inauguracji w Liceum w Turku odbyła się prezentacja szkół powiatu tureckiego. Była tam także KNSP w Turku.