"Pan staje pośrodku nas", czyli NSPJ w Choceniu

11 maja br., między innymi z naszej Parafii, wyruszyła diecezjalna pielgrzymka osób chorych, niepełnosprawnych i wolontariuszy do miejscowości Choceń na Kujawach.

Tamtejszy duszpasterz rejonowy okręgu włocławskiego, ks. Mateusz Jędrzejczak, oraz jego "prawa ręka" - Wiktoria Leszczyńska, przyjęli wraz ze swoją wspólnotą osoby z okręgu zduńskowolskiego, sieradzkiego, koninskiego, a także naszą wspólnotę "Siloe" i innych z okręgu kolsko-tureckiego.

Oprócz bardzo poruszającej konferencji ks. Kamila Jakubowskiego z par. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie, wieloletniego wolontariusza ongisiejszego "Caritasu" osób chorych, mieliśmy okazję na wspólną zabawę i integrację, przy tym posilając i naszego ducha, jak i nasze ciała, dzięki sztabowi osób, za takie punkty programu odpowiedzialne, przed którymi chylimy czoła za takie świetne nas przyjęcie.

Ze swej strony i kapłańskiego serca niech będzie mi wolno serdecznie podziękować tym osobom, które mogły swoją obecnością uświetnić ten przepiękny "dzień miłości", tak mająć swoją wspólnotę na myśli, jak i wszystkich w Choceniu tego dniabędących, jak i tym, o których wiem, że łączyli się z nami duchowo.

Wszystkim z serca dziękuję, Bóg zapłać!

xkw