Uczta dla ucha

23 października 2022, w słoneczne popołudnie nasza świątynia rozbrzmiewała pięknymi nutami chwalącymi Boga, wyśpiewanymi przez zgromadzone wówczas chóry w ramach 23. Przeglądu Chórów. Wydarzenie to odbywa się w naszym kościele corocznie.

W tym roku pod hasłem "Muzyka korzeni Europy" mogliśmy wysłuchać takich znanych utworów, jak m.in. "Zbliżam się w pokorze" Schuberta, "Serce w plecaku" autorstwa podoficera Michała Zielińskiego, fragment mazura z opery "Straszny dwór" Moniuszki, czy "Leć głosie po rosie"- piosenka ludowa. Chóry, które zaprezentowały wspomniany repertuar to Chór Nauczycielski z Łodzi, Cantate Deo z Sieradza i chór Nauczycielski z naszego miasta.

Była to uczta dla ucha zgromadzonych na to wydarzenie licznych słuchaczy. Wszem i wobec wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Dlatego tym bardziej w naszym pędzącym konsumpcyjnym świecie warto czasem zatrzymać się i w natłoku swoich wielu spraw i trosk codzienności przeżyć coś wzniosłego, otwierającego nas na wyższe zainteresowania i potrzeby.