Ekstremalna droga krzyżowa 2023

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Turku – 24 marca 2023

Kolejny raz w Turku wyruszymy na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wyjście poprzedzi msza święta w intencji uczestników w piątek 24 marca 2023 r. o godzinie 20,00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Do wyboru, podobnie jak w latach ubiegłych są cztery trasy:
"Przemienienia Pańskiego" do Galewa przez Grzymiszew, Władysławów i Małoszynę o długości 41km,  
„Matki Boskiej Fatimskiej” do Obrzębina o długości 50km po przejściu pętli przez Przespolew, Malanów, Dziadowice,
„NMP Królowej Polski” w tym roku nieco zmieniona zatacza pętle i przebiega z kościoła NSPJ w Turku do kościoła pw. św. Barbary w Turku przez Kaczki i Galew (40 km)
„Błogosławionego Bogumiła” wiedzie z Turku przez Galew i Spicymierz do Uniejowa (42km).

W drodze krzyżowej mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie lub nieletni pod opieką opiekunów prawnych. Do trasy należy odpowiednio się przygotować (prowiant, ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek, nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych, naładowany telefon komórkowy, latarkę, podstawowe opatrunki, odblaski - najlepiej kamizelki odblaskowe). Można zabrać prosty drewniany krzyż, najlepiej zrobiony własnoręcznie. Ekstremalna Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny, więc podczas przejścia wybraną trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, każdy uczestnik zdany jest przede wszystkim na własne siły. W razie dużych trudności i konieczności rezygnacji z dalszej drogi należy zabezpieczyć sobie wśród najbliższych możliwość transportu powrotnego. W ostateczności można korzystać z ogólnodostępnych form pomocy.

Dokładne informacje i deklaracje uczestnictwa znajdują się w Internecie na stronie EDK : http://www.edk.org.pl/ oraz na stronie rejonu Turek na facebooku: https://www.facebook.com/TUREK.EDK .