OGŁOSZENIA (III Niedziela Zmartwychwstania)

NA III NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

2024-04-14

1. Pod hasłem "Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele"
    14 kwietnia w Kościele katolickim obchodzona jest Niedziela Biblijna. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego
    w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będą Dzieje Apostolskie.
  2. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie klas VII po Mszy o godz. 1300. Za tydzień spotkanie klas VIII i pierwsza część egzaminu dla nich.
  3. Dziś o 1500 w Galewie Msza św. trydencka.
  4. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na adorację Pana Jezusa od 1500 do 1800.
  5. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na tradycyjną adorację Najświętszego Sakramentu. Po niej będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej w salce parafialnej.
  6. Zapraszamy na spotkanie męskiego Koła Żywego Różańca w piątek o godz. 1830.
  7. Także w piątek, o 1900, kolejna Eucharystia Młodych, w parafii Kaczki Średnie.
  8. W najbliższą sobotę 20 kwietnia o godz. 1230, ks. Krzysztof zaprasza osoby chore, niepełnosprawne i wolontariuszy, także osoby chcące należeć do wspólnoty na kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne.
  9. Po Mszy św. można nabywać nowe numery katolickich tygodników: Idziemy oraz Gościa Niedzielnego.
  10. Dziękujemy za ofiary na wsparcie i funkcjonowanie parafii w tym tygodniu: z ul. Spółdzielców, Gorzelnianej, Młodych oraz za ofiary wrzucane do puszek i na tacę. Bóg zapłać.
  11. Do wieczności w ostatnim czasie odeszli ŚP. Zbigniew WESOŁEK, Michalina SZYMCZAK, Józef PURCEL, Włodzimierz CHYNAS. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu.
  12. Odpowiadając na apel Episkopatu Polski módlmy się w intencji ochrony życia osób nienarodzonych: „Panie Jezu Chryste, dziękujemy Ci za dar macierzyństwa i dar ojcostwa, którymi nas obdarzasz. Prosimy, pobłogosław wszystkie dzieci, które rozwijają się pod sercem swoich matek. Prosimy Cię, abyśmy jako naród potrafili otoczyć je miłością i w pełni zaakceptować, takie, jakie są. Ucałuj je oraz ich rodziców i całe rodziny świętym pocałunkiem. Prosimy Cię o wiarę, nadzieję i miłość dla nich, dla nas, dla naszych najbliższych, i dla całej Ojczyzny. Maryjo, Matko Dzieciątka Bożego – módl się za nami

Pobierz pliki