Ogłoszenia 22 maja 2022r.

NA VI NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

2022-05-22

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1000 oraz 1300 dzieci przystępują do Komunii rocznicowej.
  2. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych drugiej grupy niedzielnej za przekazaną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać dzieciom za włączenie się w akcję Caritas pod nazwą: Dzieci Komunijne – dzieciom misyjnym. Dzieci złożyły ofiarę 1 570 zł, a rodzice wpłacili na konto misyjne.
  3. Wyjazd na spotkanie -  "Lednica" odbędzie się w sobotę, 04 VI.
  4. Dziękujemy bierzmowanym za dar ołtarza w postaci pięknego wielkanocnego ornatu.
  5. Dziękujemy za ofiary na wsparcie i funkcjonowanie parafii w tym tygodniu:  rodz. z ul. Orzeszkowej, Kolska Szosa, Dąbrowskiego, Kączkowskiego oraz za wszystkie ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła.
  6. Za tydzień organizujemy zbiórkę do puszek na kwiaty do ozdobienia ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała a już dzisiaj wszystkich zapraszamy na procesję.
  7. Można w zakrystii kupując ozdobną świecę i wesprzeć dzieło pomocy Ukrainie. Świece są w cenie 5 i 15 zł.
  8. 26 maja odbędą się dni otwarte  w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Zaprasza Dyrekcja i nauczyciele.
  9. Parafia w Kole zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy oraz drugą: śladami JPII. Informacji udziela Ks. Piotr Pawlak, który także w czerwcu zaprasza na konsekrację nowego kościoła w Kole.
  10. Wczoraj przypadała 50. rocznica święceń kapłańskich Ks. Biskupa Wiesława Meringa. Obecny Biskup Włocławski, dziękując za Jego gorliwą posługę biskupią -  zaprasza całą wspólnotę diecezjalną 18 czerwca do katedry na Mszę dziękczynną za posługę Biskupa Jubilata.
  11. Zachęcamy do czytelnictwa katolickiej prasy, są dostępne dzisiaj nowe numery tygodnika Idziemy, Gościa Niedzielnego.
  12. Do wieczności w ostatnim czasie odeszli ŚP. Jakub PIETRZAK, Janina SOBIERAJSKA, Kazimierz RUSSEK, Tadeusz KOŁODZIEJEK, Eugeniusz ROSIAK, Bolesław CHRZUSZCZ. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu.