na  DRUGĄ NIEDZIELĘ ADWENTU

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kancelaria parafialna czynna w godz. 9.00 - 11.00 oraz od. 16.00 do 17.30, w soboty i pierwsze piątki miesiąca - tylko od 9.00 do 11.00, natomist w Uroczystości kościelne  i rekolekcje - kancelaria nieczynna

++++++++++++++++++++++++++++++++++

1. W druga niedzielę adwentu przypada w tym roku Uroczystość NP NMP. Zgodnie z prośbą Matki Bożej z objawień w Montichiari we Włoszech - po Mszy św. o godz. 1130 będzie wystawienie NS i możliwość adoracji w Godzinie Łaski.
  2. Dzisiaj swoje spotkanie przed bierzmowaniem będzie miała młodzież klas VII. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1300 - uczniowie klasy VIII.
  3. Podczas Mszy  z udziałem dzieci dokonamy poświecenia medalików,  a po Mszy dziecięcej zapraszamy na spotkanie komitetów organizacyjnych z obydwu grup komunijnych w celu ustalenia wspólnych uzgodnień dotyczących tegorocznych komunii.
  4. W drugą niedzielę adwentu ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
  5. Trzy dni w tygodniu; w poniedziałek, wtorek i sobotę zapraszamy na ranne roraty na godz. 600. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony.
  6. W niedziele adwentu w kościele, a od poniedziałku w kancelarii od godz. 900 do 1600 Pan Organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny.
  7. 13 grudnia o godz. 1645 z Pl. Wojska Polskiego wyruszy marsz Pamięci.
  8. Za tydzień po każdej Mszy św. organizujemy Kiermasz Bożonarodzeniowy na rzecz Katolickiej Niepublicznej Szkoły w Turku. Zachęcamy do zakupu pamiątek i w ten sposób wsparcia naszej szkoły.
  9. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w piątek 20 grudnia. Dzień wcześniej – we czwartek odwiedzimy chorych przed świętami. Można ich zapisywać w kancelarii lub zakrystii. Program rekolekcji można zabrać ze stolika pod chórem.
  10. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii w tym tygodniu z ul. Zdrojki Lewe, Jaśminowej, Młodych, Składkowskiej, Chopina, Północnej, Składkowskiego oraz USA. Bóg zapłać.
  11. Są do nabycia nowe numery czasopism: Idziemy, Gościa Niedzielnego, Anioła Stróża.
  12. Dzisiaj pod chórem – dzięki pomocy wolontariuszy – można nabyć wszystkie rodzaje świec adwentowych. Pamiętajmy, że jest to forma pomocy biednym także z naszej parafii.
  13. W ostatnim czasie z naszej Parafii do wieczności odeszli: Ś.P. Tadeusz PINKOWSKI, Zbigniew CICHOMSKI. Polećmy tych zmarłych miłosierdziu Bożemu.

Program rekolekcji mozna pobrać z załącznika

Pobierz pliki