DRUGA EKSTREMALNA DROGA kRZYŻOWA

231 osób wyruszyło w piątkowy (5 kwietnia) wieczór na trasę organizowanej już po raz drugi Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szli w milczeniu i samotności, oddając się rozważaniom na temat kościoła XXI wieku.

Całość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w kościele NSPJ w Turku. Wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty, przyjęło Komunię świętą.

W tym roku organizatorzy przygotowali trzy trasy. Pierwsza -  "Przemienienia Pańskiego" do Galewa przez Grzymiszew, Władysławów i Małoszynę o długości 41km i zupełnie nowa „Matki Boskiej Fatimskiej” do Obrzębina o długości 50 km po przejściu pętli przez Przespolew, Malanów, Dziadowice. Trzecia natomiast była to trasa Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wszystkie trasy wiodły przede wszystkim drogami gruntowymi, głównie przez las.