Peregrynacja figury Michała Archanioła - zapowiedź

17 czerwca w naszej parafii rozpocznie się połączona z egzorcyzmami i modlitwami o uwolnienie z nałogów, peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła z groty objawień na wzgórzach Gargano, z miasta Monte Sant’ Angelo we Włoszech. Figura od kwietnia 2013 r. wędruje po Polsce.

W programie znalazły się m.in. Msze św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą, tzw. Uczta słowa – kazania i konferencje o świecie aniołów, błogosławieństwo osób starszych, chorych i dzieci, modlitwa egzorcyzmem prostym, akt oddania św. Michałowi Archaniołowi, przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła.

W ramach uroczystości peregrynacyjnych w parafiach wierni będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, z błogosławieństwem osób chorych, starszych i dzieci. Będzie również możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz zawierzenia siebie i swojej rodziny jego opiece. Uroczystej „anielskiej” liturgii towarzyszyć będą homilie i konferencje tematyczne z udziałem kapłanów ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła oraz pokazy filmów związanych z Grotą Objawień na Górze Gargano.

Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami. Na przestrzeni wieków w grocie na wzgórzach Gargano czterokrotnie miały miejsce objawienia św. Michała Archanioła. Po raz pierwszy ukazał się on biskupowi tamtejszej diecezji w 490 r. mówiąc, że jest to miejsce jemu poświęcone, w którym przebaczane będą ludzkie grzechy. Drugie objawienie datowane jest na 492 rok, a kolejne na rok następny. Archanioł oznajmił wtedy biskupowi, po próbie poświęcenia groty, że sam już ją poświęcił razem ze swoimi aniołami. Wtedy biskup wraz z innymi wiernymi udał się do tego miejsca, gdzie zastali kamienny ołtarz, a nad nim krzyż. Odtąd grota św. Archanioła na Monte Gargano nosi tytuł Niebiańskiej Bazyliki, bowiem jest jedyną na świecie świątynią, która nie została nigdy poświęcona ludzką ręką.

Ostatni raz św. Michał ukazał się tam innemu biskupowi w 1656 r., kiedy ten prosił go o ochronę przed panującą wówczas we Włoszech epidemią dżumy. Archanioł polecił mu poświęcić kamyki pochodzące z groty, na których ma być wyżłobiony znak krzyża i dwie litery M.A. (Michał Archanioł). Według słów Archanioła ktokolwiek będzie posiadał i ze czcią przechowywał taki kamyk, uchroni się od choroby. Nie tylko miasto, ale wszyscy ci, którzy posiadali poświęcone kamyki, w krótkim czasie zostali uwolnieni od zarazy. Idea peregrynacji figury w Polsce narodziła się w Zgromadzeniu św. Michała Archanioła popularnie zwanym michalitami. Chcieli oni, aby w ramach przygotowań do 100-lecia zgromadzenia, figura odwiedziła wszystkie polskie parafie, w których oni pracują. Z prośbą o nawiedzenie zwracały się także inne parafie, dlatego od kwietnia 2013 r. trwa peregrynacja po kolejnych polskich diecezjach. Szczegółowy plan na rok bieżący można znaleźć na stronie internetowej: http://kjb24.pl/plan-peregrynacji-figury-sw-michala

Szczegółowy program:

Niedziela 17 czerwca 2018

7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 – Msza św. z homilią przed nawiedzeniem.

19.30 – Nabożeństwo oczekiwania.

20.00 – Powitanie Figury św. Michała Archanioła i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Apel Jasnogórski.

 

Poniedziałek 18 czerwca 2018

8.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.

9.00 – Msza św. z błogosławieństwem chorych i starszych oraz aktem poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi.

11.00 – Msza albo spotkanie dla szkoły – niech ksiądz zdecyduje

12.00 – Anioł Pański, konferencja dla Róż Różańcowych i modlitwa różańcowa.

16.30 – Nabożeństwo Czerwcowe.

17.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

 

W czasie nawiedzenia możliwość przyjęcia
Szkaplerza św. Michała Archanioła
oraz nabycia anielskich pamiątek

 

Ofiary złożone na tacę w poniedziałek są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów (szkoły, domy dziecka, praca misyjna i wydawnicza, budowa sanktuarium św. Michała Archanioła w Mińsku na Białorusi)