Przeszedł Orszak Trzech Króli

Rekordowa liczba osób wzięła w tym roku w piątym już Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Turku. Przy pięknej słonecznej pogodzie ponad tysiąc osób, ze śpiewem na ustach przemaszerowało, by zamanifestować wiarę i oddać pokłon Dziecięciu. Po odczytaniu Ewangelii, królowie odjechali do żłóbka a wszyscy zgromadzeni za nimi udali się w procesji, z emblematami, ze śpiewem do świątyni na Eucharystię. Obecność rodziców z przebranymi, przystrojonymi dziećmi, śpiew kolęd prowadzony przez parafialną scholę dodał szczególnego nastroju tej dzisiejszej uroczystości. Całość liturgii zakończyło bożonarodzeniowe przedstawienie, w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nagrody dla dzieci. Już czekamy za następnym Orszakiem w Turku.

Więcej zdjęć zobacz w galerii