ODWAŻ SIĘ BYĆ ŚWIĘTYM! cz.I

ODWAŻ SIĘ BYĆ ŚWIĘTYM!

Pod takim hasłem odbyła się prezentacja świętych w naszym kościele. W uroczystej procesji wejścia, ucharakteryzowani na znanych świętych, pięknie przebrane całe rodziny wraz z asystą zbliżały się do ołtarza. Kilku z nich zatrzymało się na stopniach ołtarza, aby mówić o drodze do świętości podczas homilii, a pozostali razem z wiernymi uczestniczyli w uroczystej Eucharystii z modlitwą, aby być świętym. Nie wszystkich świętych można było od razu rozpoznać, ale po dokładnym przyjrzeniu się, poznaniu atrybutów można było rozpoznać świętych współczesnych oraz tych z pierwszych wieków. Dobrze, że podczas Mszy św. z licznym udziałem dzieci nie zabrakło młodych świętych; Dominik, Bernadetta, Tarsycjusz, Jose Sanchez del Rio, Karolina Kózka, Filomena i innych. Nie zabrakło także świętego Mikołaja, który ucieszył wszystkich słodyczami i nagrodami. WARTO BYĆ ŚWIĘTYM!!!